Protisluneční folie do oken a dveří

 

 

Těším se na Váš kontakt . Žaluzie Hulín Pavel 602 719 325

Protisluneční fólie na okna, reflexní folie, anti-uv fólie

Horko v interiérech v letních měsících má celou řadu negativních vlivů. Přehřátí organismu může vyvolat celou řadu zdravotních problémů a to jak fyzických, tak i psychických. V mnoha publikovaných studií se dokládá při vzestupu teplot nad 25°C snížená výkonnost a zdravotní problémy. Přehřátí nad únosnou míru může u lidí, kteří nejsou v dobré kondici znamenat velmi těžké následky.

Protisluneční fólie na okna budov

Moderní budovy jsou kompletně proskleny a skleníkový efekt extrémně zvyšuje teploty v interiéru. Ani klimatizace nezabrání tomu, aby lidé, jež jsou přímo za sklem nepocítili účinky ostrých slunečních paprsků. A tedy i v případě, kdy je objekt vybaven klimatizací, mají protisluneční fólie své obrovské uplatnění. Protisluneční fólie zabraňují přímému prostupu horka a navíc snižují náklady na provoz klimatizace.

Protisluneční fólie chrání před zářením

V posledních letech se stále zvyšuje množství škodlivého UV záření dopadajícího na zemi. Naše protisluneční fólie zadrží minimálně 98% tohoto záření. Protisluneční fólie jsou barevné (stříbro, bronz, šeď), s různými stupni reflexe a různým prostupem světla. Mají zdvojenou proti-otěrovou vrstvu, která je chrání před nechtěným poškozením (poškrábání).

Popis protisluneční fólie

Protisluneční fólie jsou vybaveny vrstvou kovu. Tato vrstva kovu je reflexní – zrcadlová. Díky této reflexi fólie většinu energie odrazí. Další část tepla absorbují přímo do sebe. Zbytek energie se přenese do interiéru. Současným trendem je používat protisluneční fólie, které propustí co nejvíce denního světla, avšak s vysokou reflexí, která zabezpečí co nejvyšší proti-sluneční výkon.

Protisluneční fólie do rodinných domů

Do rodinných domů doporučujeme protisluneční fólie s prostupností světla 35% a více. Pro komerční objekty je možno používat fólie již od 20% prostupnosti. Při výzkumech bylo zjištěno, jak lidské oko rozeznává různé intenzity zadržení světla (Dospělo se k výsledku, že 50% zadržení světla je na hranici očního rozeznání a teprve až 40% prostupnosti lidské oko bezpečně určí.)

Proto tedy je třeba dbát na doporučení odborných techniků, kteří mají dostatek zkušeností k tomu, aby doporučili opravdu ten nejvhodnější typ protisluneční fólie pro dané využití. Obdobně je tomu i s volbou barevného odstínu. Je velký rozdíl mezi tóny studenými (namodralé, stříbrné apod.) a teplými (bronzová, šedá apod.).

Typy protislunečních fólií:

Interiérové protisluneční fólie

Interiérové protisluneční fólie Používají se na okna, která je možno demontovat na jednotlivá skla. Instalace se provádí na vnější sklo zevnitř.

Exteriérové protislunenční fólie

Exteriérové protisluneční fólie představují nejvyšší proti-sluneční účinek. Protisluneční exteriérové fólie zabezpečují nejvyšší výkon tím, že odrážejí a pohlcují (absorbce) sluneční energii ještě dříve, než vstoupí do proskleného systému a tím významně roste jejich účinnost, neboť nedochází v takové míře k absorbci mezi skly (dvojitá izolační skla).

Tato absorbce by se pak dále přenášela (redialací) jak do exteriéru, tak bohužel i do interiéru. V současné době jsou ze všech typů proti-slunečních fólií, vzhledem ke svým vynikajícím účinkům, nejvíce žádané.

Na dvojitá izolační skla doporučujeme výhradně exteriérové proti-sluneční fólie.

Účinky protisluneční fólie:

Cílem protisluneční fólie je snížit přehřívání interiéru skleněnými plochami. Protisluneční fólie rovněž slouží k barevnému doladění těchto ploch.

Využití protisluneční fólie:

Protisluneční fólie lze využit na veškeré objekty vybavené okny, kde dochází v horku k nadměrnému nárůstu teploty vlivem sluneční energie procházející skly (skleníkový efekt

 

 

Aktualizováno (Středa, 22 Únor 2017 00:28)